Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/sloneczny-dworek.com/components/com_k2/models/item.php on line 853

Słoneczny Dworek

Niepowtarzalna atmosfera, wykwintna kuchnia,
wyjątkowe imprezy

Słoneczny Dworek położony w malowniczej wiosce na Mazowszu z dala od zgiełku miasta,
jest idealnym miejscem na zorganizowanie różnego rodzaju przyjęć.

Zabytkowy Dworek

Klasycystyczna architektura i wnętrza oraz otoczenie przyrody to jedne z głównych atutów Słonecznego Dworku – urokliwego obiektu zlokalizowanego w Chamsku koło Żuromina!

Galerią zdjęć



Sala bankietowa

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie organizacji wesel, przyjęć komunijnych i innych imprez rodzinnych. Gwarantujemy niepowtarzalna atmosferę pałącową oraz wykwintną kuchnię na najwyższym poziomie.

Galerią zdjęć



Pokoje gościnne

Dla naszych gości przygotowaliśmy na pierwszym piętrze kilkanaście luksusowych pokoi. Oferujemy pokoje dla 2,3,4,5 osób, łącznie dla ponad 50 osób. Wszystkie wypsażone w łazienki, sprzęt RTV itp.

Galerią zdjęć



Zespół podworski w Chamsku



Dwór w Chamsku skomponowany w duchu późnego klasycyzmu został wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku. To właśnie wieś była rodowym gniazdem Chamskich, od których wywodzi się nazwa miesjcowości.

W 1863 roku po powstaniu styczniowym posiadłość nabyła rodzina Bergów, spokrewniona z finansistami warszawskimi o tym samym nazwisku. Gościł tu Henryk Sienkiewicz przed napisaniem "Krzyżaków" oraz wielu znanych przedstawicieli finansiery oraz aktorów, głównie z Warszawy, przyjeżdżających tu na bale oraz polowania na kaczki. W "Spisie alfabetycznym obywateli ziemskich Królestwa Polskiego oraz dóbr przez nich posiadanych", wydanym w 1905 roku, możemy wyczytać że właścicielem majątku był Rudolf Berg.

Po II wojnie światowej, w wyniku reformy rolnej majątek przeszedł na własność skarbu państwa - podlegał Państwowemu Gospodarstwu Rolnemy w Zielonej. Przy pałacu toczyło się kulturalne życie wioski - była tu świetlica i kino.

W dziesięcioleciu 1975 - 1985 dokonano kapitalnego remontu dworu. Wzmocniono wówczas stropy i więźbę dachową, wymieniono pokrycie dachu. Zmianie uległ dotychczasowy układ pomieszczeń. Przede wszystkim obszerne izby podzielono na mniejsze. Wybudowano też w innym miejscu niż dotychczas klatkę schodową. Wreszcie wymieniono wszystkie drzwi i okna.

W 1993 roku PGR uległ likwidacji. Od tego czasu budynek stał pusty i niestrzeżony. Wnętrze wkrótce zdewastowano i rozkradziono. Poprzez zalegająco w piwnicy wodę budunek uległ zagrzybieniu, a ściany zaczęły pękać. Okoliczny park został zarośnięty chwastami i zaśmiecony

W 1994 roku został przejęty przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa, od której wydzierżawiła ziemię i zabudowania Spółka Cywilna Rolnik w Chamsku.

Pod koniec sierpnia 2008 roku Dwór w Chamsku zyskał nowych właścicieli, którymi zostali Karolewscy, nie mając jeszcze wtedy dokładnie sprecyzowanych planów co do wykorzystania tego obiektu. Budynek został zabezpieczony i zamknięty dla osób trzecich, a w celu pozbycia się wody z piwnic został wykonany drenaż melioracyjny.

W 2012 roku rozpoczęto kapitalny remont Dworku. tak zwaną "Pierwsza Szpadel" została wbita 16-ego sierpnia. Przeprowadzono rozbiórkę tzw. przybudówki, która nie nadawała się do remontu i wyglądem odbiegała od Dworku. W jej miejsce wybudowana została nowa część, dopasowana do stylu Dworku. W dolnej kondygnacji powstała sala bankietowa, górną kondygnację przystosowano do pomieszczeń sypialnych. Dokonano remontu więźby dachowej i pokrycia dachu. Zamontowano stolarkę okienną i drzwiową. Wykonano elewację zewnętrzną. Odnowiono gzymsy zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków, przywracajac tym samym dawny wygląd Dworu. W parku usunięto chaszcze i zarośla zgodnie z Planem Rewitalizacji Parku zatwierdzonym przez Konserwatora Zabytków. Zostały wykonane alejki, posiano trawę, usunięto zniszczone drzewa, a w przyszłości planowane jest zasadzenie nowych.